Jak zabezpieczyć taras drewniany?

Decydując się na taras drewniany, musimy pamiętać że drewno należy w sposób właściwy zabezpieczyć, aby nie uległo zniszczeniu. Drewno to wyjątkowo piękny materiał, który od lat wykorzystywany jest w budownictwie. Jeżeli masz zamiar wykorzystać deski tarasowe z drewna na własnym tarasie, koniecznie dowiedz się czym je zabezpieczyć, aby cieszyć się pięknym tarasem przez wiele lat. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami i ciesz się tarasem z drewna na swojej posesji.

Jakie są sposoby zabezpieczania drewna?

Korzystając z drewna jako materiału budowlanego, możemy nie tylko ułożyć deski kompozytowe na tarasie, ale również zastosować drewno do budowy balustrady a nawet całej altany w ogrodzie. Nie zależnie od tego na jaki rodzaj budowli z drewna się zdecydujemy, warto go zabezpieczyć w sposób właściwy przed zniszczeniem. Możemy tutaj wyróżnić lakierowanie, bejcowanie, oraz olejowanie, a każda z metod zabezpieczania drewna polega na czymś innym.

Najczęściej wybierane jest bejcowanie i lakierowanie, albowiem to lakiery są najbardziej odporne na działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych. Także stosując drewno konstrukcyjne na budowę altany, należy je zabezpieczyć przed zniszczeniem, lakierując całą powierzchnię specjalnie do tego przeznaczonymi bejcami i lakierami, odpornymi na opady atmosferyczne, niskie oraz wysokie temperatury powietrza.

Czy taras drewniany wystarczy raz zabezpieczyć?

Jeżeli na tarasie ułożymy deski tarasowe, a na ścianach zdecydujemy się na naturalne deski elewacyjne, ich impregnowanie będzie naszym obowiązkiem co kilka lat. Drewno cały czas pracuje i należy dbać o nie regularnie, aby pod powłokę lakieru nie dostała się wilgoć czy inne niebezpieczne czynniki zewnętrzne, które mogłyby zniszczyć naturalną powłokę drewna.