Jakie ochronniki słuchu wybrać?

Na pogorszenie lub nawet utratę słuchu narażeni są pracownicy bardzo wielu branż. Obowiązkowym elementem stroju ochronnego są więc ochronniki słuchu. Jako ochronniki słuchu wyjątkowo często wybierane są słuchawki robocze.

Jakie robocze słuchawki wybrać?

Słuchawki robocze występują w dwóch podstawowych typach. Dobry sklep BHP ma w swojej ofercie zarówno robocze słuchawki niezależne, jak i słuchawki na hełmowe. Różnią się one od siebie przede wszystkim tym, w jaki sposób się je mocuje. Można je zapinać za głową albo pod brodą, ale możne je też nosić w taki sam sposób, jak nosi się zwykłe nauszne słuchawki.

Słuchawki na hełmowe mocuje się do specjalnych otworów znajdujących się w roboczym kasku. Jako element tłumiący hałas w najbardziej popularnych modelach słuchawek roboczych wykorzystywana jest pianka. Niektórzy producenci oferują też słuchawki robocze z radiem.

Na jaki model słuchawek roboczych się zdecydować?

Sprawdzony sklep BHP ma w swojej ofercie różne modele słuchawek roboczych. Oferuje także słuchawki robocze z radiem. To rozwiązanie bardzo komfortowe. Wybierając robocze słuchawki z radiem pracownik może słuchać radia. Wybierając dobrze zaopatrzony sklep BHP każdy może kupić ochronnik słuchu, który idealnie odpowiadają jego potrzebom i zapewniają najlepszy poziom ochrony przed hałasem. Ochronnik słuchu, który oferuje profesjonalny sklep z artykułami BHP są zgodne z normą EN 352-1 albo EN 352-3. Trwałe i wygodne robocze słuchawki można kupić w przystępnych cenach.