Jakie wino pasuje do jakich potraw?

Wino to alkohol, który w Polsce jest stosunkowo mało znany. Sięgamy po niego coraz częściej, nie wiedząc jednak do jakich rodzajów potraw pasuje wino. Podpowiadamy z czym łączyć wina czerwone, wina białe, a także wina różowe, aby stworzyć naprawdę udany duet.

Jakie wino pasuje do przystawek?

Jeśli wydajemy uroczystą kolację, nie powinniśmy zapomnieć o przystawkach. Mają one pobudzić kubki smakowe do tego, co zaserwujemy jako danie główne. Jeśli chodzi o przystawki, to najlepiej sprawdzają się wina białe. Ważne jest, aby były to wina lekkie, które zostały naprawdę dobrze schłodzone. Z kolei jeśli przystawka jest na zimno, a dodatkowo przyprawiona została octem winnym, można do niej zaserwować wina czerwone.

Jakie wino pasuje do makaronów?

Wiele zależy w tym przypadku od tego, z czym podajemy makaron. Jeśli jest to klasyczne spaghetti z mięsem i sosem pomidorowym, najlepiej postawić na wina czerwone. Dopuszczalne są również wina różowe. Jeśli z kolei makaron podany jest z sosem białym, pasują do niego wina białe. Zarówno wina białe, czerwone, jak i wina różowe oferuje dobrze zaopatrzony sklep z winami.

Z jakim winem serwować ryby?

Stara zasada mówi, że do ryb pasują wyłącznie wina białe. Warto jednak pamiętać, że dzisiaj zasada ta nie jest sztywna. Jeśli serwujemy swoim gościom ostro doprawioną zupę rybną, możemy sięgnąć po wino czerwone. Ważne jest jednak, aby było to wino lekkie.

Sklep z winami to miejsce, w którym kupimy zarówno wina czerwone, wina różowe, jak i wina białe. Szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie trunek idealnie pasujący do przygotowanej kolacji.