Kiedy Twój telefon uległ awarii

Kiedy Twój telefon uległ wypadkowi, niezbędna będzie jego naprawa. Niestety samodzielnie nie da się naprawić najnowszego technologicznie iPhone 7, jedyną szansą na naprawę jest oddanie go do serwisu. Tutaj oczywiście mamy do wyboru wiele serwisów telefonicznych, warto jednak sprawdzić jego renomę i pozytywne opinie.

Naprawa w przypadku awarii

Telefony iPhone 7 nie należą do najtańszych modeli telefonów komórkowych, a zwykła wymiana szybki iPhone 7 może przysporzyć nam nie małych kosztów. Oczywiście tańszą opcją jest szkło hartowane, ale jeżeli nie przykleiliśmy go we właściwym momencie do szybki, teraz nie mamy już do tego okazji. Jak powiada przysłowie, „mądry Polak po szkodzie” i dopiero gdy drogi sprzęt zostanie uszkodzony zazwyczaj po wymianie szybki wyposażamy ekran w szkło hartowane.

Inne części które często ulegają awarii to bateria, system nagłośnienia oraz gniazdo do ładowania, a każda z wymienionych czynności może naruszyć nasz budżet. Zwykła wymiana gniazda ładowania iPhone 7 także wymaga wizyty w serwisie, najlepiej aby był to serwis sprawdzony i autoryzowany, wykonujący wymiany zgodnie z zaleceniami producenta.

Jak zminimalizować koszty naprawy?

W przypadku telefonów firmy Apple, gdzie sam sprzęt jest dość drogi, musimy się także liczyć z kosztowną naprawą. Jeżeli jest to tylko wymiana baterii iPhone 7, zapłacimy w serwisie za usługę wymiany i nową baterię, to z pewnością najtańsza awaria, jaka może przydarzyć się właścicielowi telefonu marki Apple.

Inaczej jest gdy uszkodzeniu ulegnie głośnik. Wymiana głośnika iPhone to koszt rzędu 200 złotych. Przy cenie telefonu koszt nie wydaje się być wygórowany, jednak lepiej dbać i czyścić regularnie telefon komórkowy niż doprowadzać do uszkodzenia podstawowych urządzeń znajdujących się we wnętrzu naszego telefonu komórkowego.