Ośrodek terapii uzależnień

Z uzależnieniami boryka się w Polsce bardzo wiele osób. Na rynku aktualnie działa wiele placówek, których specjalnością jest terapia uzależnień. Wiele z nich to placówki prywatne. Wiele osób, które potrzebują pomocy w zerwaniu z nałogiem wybiera właśnie prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Na ogół w prywatnym ośrodku czeka się na miejsce bardzo krótko.

Na jaką terapię można liczyć w ośrodku?

Dobry ośrodek leczenia uzależnień jest otwarty na potrzeby bardzo różnych grup pacjentów. Sprawdzony ośrodek leczenia uzależnień jest więc miejscem, w którym pomoc otrzymają osoby uzależnione od alkoholu i narkotyków. W dobrym ośrodku prowadzona jest także terapia od hazardu, seksu, dopalaczy, środków psychoaktywnych. Ośrodek terapii uzależnień, który godny jest zaufania, współpracuje z terapeutami o dużym doświadczeniu. Dlatego terapia uzależnień jest w nim prowadzona w bardzo profesjonalny sposób

Na jaką pomoc mogą liczyć pacjenci?

Dobry ośrodek uzależnień współpracuje nie tylko z terapeutami. Profesjonalnie działający ośrodek terapii uzależnień współpracuje również z lekarzem pierwszego kontaktu i lekarzem psychiatrą. Osoby, które interesuje terapia uzależnień w dobrym ośrodku leczenie uzależnień mogą liczyć też na pomoc pielęgniarki i ratowników medycznych. Wiele osób doceni także to, że w dobry ośrodek uzależnień zapewnia dyskrecję. Warto podkreślić, że zasługując na zaufanie ośrodek uzależnień terapię prowadzi w kameralnych grupach.