Wysyłka paczki za granicę – jak należy to zrobić?

Wysyłki zagraniczne cieszą się dużym zainteresowaniem klientów – i to zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż coraz więcej osób nawiązuje współpracę z rynkami zagranicznymi lub po prostu posiada kogoś w innym kraju, do kogo chce coś wysłać. W takiej sytuacji warto zdecydować się na przesyłki kurierskie zagraniczne, które są skuteczne, szybkie i bardzo efektywne. Jak nadać taką paczkę? Oto poradnik krok po kroku.

Czego nie wolno wysyłać?

Pierwszym krokiem w nadawaniu przesyłki do innego kraju jest sprawdzenie tak zwanej listy przedmiotów zakazanych. W praktyce oznacza to, iż przesyłki zagraniczne nie mogą zawierać pewnych przedmiotów. W tym przypadku każda firma kurierska tworzy swój wewnętrzny regulamin, który zawiera taką listę przedmiotów zakazanych.

Jednak w większości przypadków listy te są bardzo podobne. Wśród rzeczy, które nie mogą znaleźć się w takiej paczce między innymi jest broń, alkohol, substancje psychoaktywne, pieniądze, substancje niebezpieczne, żywność, dzieła sztuki czy szczątki ludzkie. Każdorazowo należy zapoznać się z taką listą.

Ważny jest sposób zapakowania

Drugim krokiem w wysyłce przesyłki zagranicznej jest jej przygotowanie i odpowiednie zapakowanie. Paczki międzynarodowe przebywają długi dystans i powinny być przygotowane w taki sposób, aby nie uległy zniszczeniu w transporcie. W tym przypadku należy pamiętać nie tylko solidnym opakowaniu, ale także o zabezpieczeniach wewnętrznych (na przykład styropian).

Tak zabezpieczona paczka dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Jednocześnie ważne są gabaryty – im są one większe i bardziej niestandardowe, tym cena wysyłki jest wyższa. Ostatnim krokiem w wysyłce paczki międzynarodowej jest zamawianie kuriera. Najszybciej można to zrobić przez specjalny formularz, w którym należy podać wszystkie niezbędne dane. Po opłaceniu usługi kurier odbierze przesyłkę, która wyruszy w dalszą drogę.