Do czego się używa lutu?

Lutowanie to proces często wykorzystywany w przemyśle. Jest wręcz procesem, bez którego wykonywanie wielu różnych elementów, części i maszyn byłoby niemożliwe. To proces polegający na trwałym łączeniu ze sobą metalowych elementów, co udaje się dzięki zastosowaniu lutu – specjalnego spoiwa lutowniczego. Takim spoiwem może być na przykład srebro lutownicze. Do czego konkretnie jest wykorzystywane i dlaczego?

Srebrny lut – charakterystyka

Lut do srebra to spoiwo, które jest w stanie wypełnić ubytek między dwoma elementami. Warto wiedzieć, że mogą to być elementy wykonane z tego samego metalu, albo też elementy całkiem odmienne. Luty srebrne występują w wersji miękkiej, średniej oraz twardej. Srebro lutownicze jest jest przeznaczone do lutowania twardego. Mowa po prostu o zawartości srebra, które wpływa na późniejsze, różne temperatury topnienia produktów. To spoiwo lutownicze można kupić w wielu wersjach. Oferty dostępne są między innymi online. 

Srebro do lutowania – zastosowanie

Lut srebrny twardy świetnie sobie radzi w wielu sytuacjach. Znakomicie łączy większość metali i stopów. Nadaje się na przykład do miedzi oraz jej stopów. Srebro lutownicze jest wszystkim znane głównie za sprawą wykorzystania w branży biżuteryjnej.

Jest niezwykle często stosowane do tworzenia biżuterii. Dzięki niemu potrafi się ona wspaniale prezentować, często przybierając fantazyjne kształty. Srebro lutownicze znajduje oczywiście o wiele więcej zastosowań – przede wszystkim dlatego, iż posiadają znakomite parametry lutownicze.